Středu 1. 5. 2019 oslavila skupinka žáků z chovatelského kroužku SK ASK ČR Břidličná a Českého svazu chovatelů Břidličná, soutěží. Vydali se do Uničova, kde se konala tradiční výstava králíků, holubů a drůbeže, ale také okresní kolo 51. ročníku Olympiády mladých chovatelů. Již čtrnáct dní před samotnou soutěží si účastníci vybrali chovatelskou odbornost,  a naučili se 100 otázek z dané problematiky. A tak, jsme bojovali hned ve třech disciplínách. V odbornosti KRÁLÍCI, si svoji olympijskou premiéru užili Jiří Semančík a Natálie Stárková, oba z 5. B. Ani jeden se rozhodně v konkurenci neztratil, bodové rozdíly v testech byly minimální.  Navíc v poznávačce, Jirka obzvláště zabojoval. Neztratil zde ani bod. EXOTY si vybral a velmi úspěšně zvládnul Petr Oliš, ze7.A. Vždyť rozdíl mezi jeho třetím místem a prvním, byly pouhé 4body. Nejpočetnější zastoupení jsme měli v odbornosti DROBNÍ HLODAVCI.  I zde byla jedna olympijská premiéra, to pro Michaelu Fúzikovou z 5. B. Bojovala statečně a bodů měla opravdu hodně, ale stála proti ní, již naše ostřílená „ESA“ ze 7. A. Ano, do boje se pustila Kateřina Bartozelová a Miroslav Loukota, prý aby nevypadli z olympijského rytmu. Krajské kolo Biologické olympiády, je totiž čeká „až“ 24. 5. 2019.  Nu, svoji odbornost vyhrála a vybojovala si tak postup do republikového kola Kačka. Všem soutěžícím moc gratulujeme a přejeme hodně sil do květnového maratonu přírodovědných soutěží!

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *