Konec dubna 2019 se stal pro skupinu přírodovědně zvídavých dětí opět časem získávání nových vědomostí, zkušeností, ale i dovedností.

Stejně jako minulé, i toto třetí víkendové setkání s názvem Badatel, bylo organizováno pod záštitou Asociace středoškolských klubů České republiky z.s. v rámci projektu “Středoškolské kluby – programy pro rozvoj zájmů, cesty k celoživotnímu učení“, který byl podpořen Evropskou unií a MŠMT ČR.

Pořadatelem akce byl tradičně SK ASK ČR Břidličná, za pomoci organizace Jestřábí, z.s. Oskava, mající na starost zajištění potřebného zázemí pro akci. Organizačně se opět připojil i sesterský klub SK ASK ČR Václavov, aby přispěl k průběhu doprovodného programu.

Vzhledem k tomu, že si lektoři i tentokrát připravili pro účastníky velmi zajímavou a hodnotnou náplň zájmových bloků, bylo se nač těšit. Nově se však účastníci seznámili i s praktickou ochranou ptáků. Pustili se do výroby budek pro ZOO Olomouc. Po větrné kalamitě, která zoologickou zahradu postihla, totiž opeřenci přišli o velké množství stromů a tedy i míst pro hnízdění. Vzhledem k naší dlouholeté spolupráci se ZOO Olomouc, jsme nabídli pomoc, a to nejen s budoucí výsadbou stromků, ale i s výrobou úkrytů.

Samozřejmě jsme navázali i na program Voda v krajině a pomohli vyčistit další část koryta Václavovského potoka.

A jak jinak, k pohodové náladě na Jestřábí přispívá již tradičně i projížďka na konících, která nechyběla ani tentokrát. Užili jsme si jak vyjížďku, tak výuku na jízdárně. Nikomu se v neděli odpoledne nechtělo odjíždět, ale čas byl neúprosný a školní povinnosti začaly volat 🙂

Mgr. Květa Děrdová vedoucí SK Břidličná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *