V úterý 9. dubna se naši žáci Petr Oliš, Martin Zaoral, Marián Minich a Dalibor Merta rozjeli do Krnova změřit své síly v okresním kole matematické olympiády, do které postoupili úspěšným vyřešením školního kola této matematické soutěže. Účastníků bylo více než 90 a úlohy už byly docela těžké, konec konců si je můžete doma vyzkoušet sami, najdete je v příloze článku.

A jak kluci dopadli? V kategorie Z7 – pro 7. třídy jsme obsadili 12. místo Martin, 25. místo Petr a v kategorii Z8 pro 8. třídy 13. místo Marián a 16. místo Dalibor.

Všem zúčastněným gratulujeme k pěknému výsledku a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

II. kolo kategorie Z7
II. kolo kategorie Z7
II. kolo kategorie Z8
II. kolo kategorie Z8

učitelky matematiky Mgr. Markéta Barschová, Mgr. Pavla Kupková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *