Regionální kolo již 9. ročníku evropské soutěže Mladí lidé v evropských lesích – YPEF se tradičně konalo na Střední lesnické škole v Hranicích. Toto soutěžní kolo je určeno nejlepším tříčlenným družstvům z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Proto zde ve čtvrtek 4. 4. 2019 nemohla chybět ani skupina ze ZŠ Břidličná. Konkrétně Kateřina Bartozelová, Petr Oliš a Miroslav Loukota.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. V té první, členové týmů zpracovávali vědomostní test z lesnictví a ochrany lesa. Druhá část, byla zaměřená na poznávání přírodnin. Jenže, ouha, kromě klasické poznávačky, zde bylo i poznávání lesnických pomůcek L. Relaskopické sklíčko i další speciální pomůcky, nás opravdu zaskočily. Nevadí, do příštího roku je určitě nastudujeme :-)!

Nu, a jak naši vlastně dopadli? I přes tyto nečekané otázky, obsadili 5. místo, což si opravdu zaslouží pochvalu!

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *