Tablet lze v dnešní moderní době jednoznačně považovat za prostředek, který zatraktivňuje výuku, pomáhá uplatňovat princip názornosti a pomáhá žákům k motivaci se něco zajímavého naučit a vyhledat. Je možné ho propojit s celou řadou zařízení různého druhu. V našem případě došlo k propojení s interaktivní tabulí. Díky cloudové aplikaci ClassFlow se dá jedním kliknutím vytvořené aktivity poslat na jednotlivé tablety, a tak děti mohou přímo na tabletu nejen informace vyhledávat, ale řešit křížovky, přiřazovat, vyplňovat Vénovy diagramy… Jsme sice zatím jenom druháci, ale už to zkoušíme. A co se nám ještě dařilo? Rádi také využíváme hlasovacího zařízení ACTIVote. Volbou z několika možností lze získat odpovědi od všech žáků v průběhu několika vteřin a nemusí jít nutně jen o zkoušení. A to je přece prima, ne?

Mgr. Hana Dobrozemská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *