Již 10. rokem žáci ZŠ Břidličná sponzorují klokánka králíkovitého v ZOO Olomouc. Že o ZOO Olomouc od nás slyšíte často? Ano, je to tak. Nejen, že pomáháme penězi ze sběru druhotných surovin, jako adoptivní rodiče, ale pomáháme i jinak. Například, po urzony sbíráme maliníkové výhonky, dále sušíme tvrdé pečivo…

Spolupráce se ZOO, je však velkým přínosem i pro samotné žáky. Pracovníci zoo, pro ně pořádají výukové programy, dokonce jim umožňují nahlédnout i do zákulisí zahrady. Ve výčtu vzájemné spolupráce by bylo možné ještě pokračovat. Velkým přínosem, je v neposlední řadě i fakt, že nám odborní pracovníci neodmítají pomoct ani při organizaci krajského kola celorepublikové soutěže Zlatý list. Již čtvrtým rokem obětavě přijíždějí v roli lektorů a účastní se i zajištění doprovodného programu.

Koukněte, jakou adopční listinou se můžeme chlubit.

Květa Děrdová
koordinátor EVVO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *