Říká se, že s jarem přilétají i první vlaštovky. V Břidličné, však dobré zprávy přináší již předjaří. Uznejte sami, ve sněhu se ještě krčí první poupata sněženek, ale členové přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná, při ZŠ Břidličná, se již mohou pochlubit prvním úspěchem tohoto roku. Dne 19. 2. 2019 se jim podařilo v místním kole mezinárodní soutěže YPEF, pořádané Lesní správou Bruntál, obsadit první místo. A to dokonce jen se ztrátou 2 bodů z maxima možných.

Tento výsledek tak zajistil Petru Olišovi, Kateřině Bartozelové a Miroslavu Loukotovi postup do regionálního kola, které se uskuteční v měsíci dubnu, na Střední lesnické škole v Hranicích. Celá soutěž tříčlenných družstev, je vždy rozdělená do dvou částí, první je písemný test znalostí z lesnictví. Druhá, praktické poznávání přírodnin. Tedy, žádná procházka růžovou zahradou, ale pořádně perná soutěž a příprava na ni! Věřím, že naším soutěžícím budeme všichni přát, co možná nejlepší umístění i v Hranicích.

Pochvalu si zaslouží i ostatní zúčastněná družstva ze zmíněného kroužku, protože rozhodně nepodcenila přípravu a celkové výsledky se lišily jen o body.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Author

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *