7.1. – 11.1. proběhl odpolední lyžařský výcvik, kterého se zúčastnili žáci 3. B, 4. A a 4. B. tradičně ve Staré vsi. Měli jsme ideální sněhové podmínky a skoro sami pro sebe upravený kopec spolu s instruktory. Výuka byla dvouhodinová s malou desetiminutovou přestávkou. Většina žáků byla na tomto kurzu již po třetí a bylo to znát. Děti byly samostatné, snaživé a plné elánu, velmi málo padaly.

Obloučky si vyzkoušeli v slalomovém závodě na závěr výcviku. Nejrychlejší byl Martin Volek,  II. místo získal Jan Čech a jako III. se umístil Jakub Mihál . Všechny děti obdržely pamětní diplom a sladkost.

Během kurzu jsme měli neskutečný zážitek, který se jen tak někomu nepoštěstí. Setkali jsme se tam s panem Hudcem držitelem bronzové medaile z olympiády v Soči z roku 2014 ve sjezdovém lyžování SUPER –G. Je to rodák z Šumperku, ale jeho rodina emigrovala do Kanady. Tento sympatický muž nám povyprávěl o svých úspěších, ukázal krásnou medaili a vyfotil se s námi. A my doufáme, že tímto lyžařským kurzem jsme se, aspoň někteří, přiblížili k nějaké olympijské reprezentaci.

Author

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *